XI GREMIUM EKSPERTÓW TURYSTYKI
Zgłoszenia przyjmujemy do 31 października 2024 r.
Miejsca noclegowe w hotelu FILMAR są wyczerpane | Przypominamy, że możliwy jest nocleg również w innych obiektach noclegowych | Zgłoszenia wciąż można przesyłać.
XI GREMIUM EKSPERTÓW TURYSTYKI
26-28 listopada 2024 r. | Toruń | hotel Filmar
konferencja turystyczna
GREMIUM EKSPERTÓW TURYSTYKI to wydarzenie cykliczne, odbywające się od 2003 roku. To platforma integracji środowisk naukowych, samorządowych i biznesowych, spotkanie dające okazję do dialogu i budowania mostów łączących branżę turystyczną i władze rządowe i samorządowe. Podczas spotkania branży turystycznej, prowadzone są panele, warsztaty, debaty, dyskusje kuluarowe dotyczące aktualnych wyzwań i problemów, z którymi zmaga się polska turystyka. Prowadzą one do wypracowania wniosków i rekomendacji, a co za tym idzie, rozwiązywania problemów i wyznaczania kierunku rozwoju polskiej gospodarki turystycznej.
Temat przewodni XI edycji konferencji
TURYSTYKA W WARUNKACH NIEPEWNOŚCI I RYZYKA
debata I
profil organizacyjno-prawny
WSPÓŁPRACA I ZMIANY SYSTEMOWEW TURYSTYCE
Moderator:
dr hab. Jacek Borzyszkowski,
prof. Uniwersytetu WSB MERITO
debata II
profil ekonomiczny
STYMULOWANIE ROZWOJUTURYSTYKI
Moderator:
prof. dr hab. Aleksander Panasiuk,
Uniwersytet Jagielloński
debata III
profil informatyczno-techniczny
TRANSFORMACJA CYFROWAW TURYSTYCE
Moderator:
dr hab. Magdalena Kachniewska,
prof. Szkoły Głównej Handlowej
debata IV
profil planistyczno-strategiczny
SCENARIUSZE ROZWOJU TURYSTYKII OBSZARY INTERWENCJI
Moderator:
dr Wojciech Fedyk,
AWF we Wrocławiu
Zapraszamy do wzięcia udziałuw konferencji turystycznej 2024
Podczas konferencji turystycznej GREMIUM EKSPERTÓW TURYSTYKI, odbywa się spotkanie ekspertów z branży turystycznej, na które składa się konferencja naukowo-branżowa, debaty eksperckie i cykl warsztatów branżowych. To miejsce analizy aktualnych problemów oraz wypracowania wniosków i rekomendacji na przyszłość. Istotą debat turystycznych podczas GREMIUM EKSPERTÓW TURYSTYKI jest tworzenie płaszczyzny i wymiany myśli, dyskusji i integracji środowisk naukowych, samorządowych i biznesowych oraz wspólne wypracowanie wniosków i rekomendacji na przyszłość.
Zachęcamy do obejrzenia krótkich relacji z ostatniego GREMIUM EKSPERTÓW TURYSTYKI.
Zachęcamy do obejrzenia debat i warsztatów z poprzednich edycji konferencji GREMIUM EKSPERTÓW TURYSTYKI.
WOJEWÓDZTWO KUJAWSKO-POMORSKIEI MIASTO TURUŃ ZAPRASZAJĄ
WOJEWÓDZTWO KUJAWSKO-POMORSKIE
Konstelacje dobrych miejsc
Gospodarzem regionalnym XI edycji GREMIUM EKSPERTÓW TURYSTYKI jest województwo kujawsko-pomorskie, będące krainą uroczych miast, zróżnicowanych kulturowo przestrzeni i szanujących swą historyczną tożsamość ludzi. Wymyka się definicjom, zaskakuje i intryguje. Nie pozwala się sobą znudzić, odkrywając wciąż nowe oblicza. Ma w swym krajobrazie meandrujące rzeki, dzikie ostępy, piaszczyste leśne dukty, łagodne doliny, solne bogactwa, prehistoryczne osady, surowe gotyckie mury, strzegące tajemnic baszty. Miasta o bogatym kolorycie, z rozmachem kreujące teraźniejszość, świadome swych walorów i odważnie patrzące w przyszłość. Choć nauczone gospodarności, hołdujące technice i rzemiosłu, nie zapominają o swym, zapisanym przed wiekami w gwiazdach dziedzictwie. Odkryj zakątki województwa, budując własną konstelację podróży!
MIASTO TORUŃ
Gotyk na dotyk
Paryż dla zakochanych, Bruksela dla amatorów czekolady, a Rzym dla tych, których fascynuje historia. Zaś malowniczy, zabytkowy Toruń to miejsce, które idealnie łączy to wszystko. Słynące z przepysznych pierników miasto, z magiczną starówką wpisaną na Listę UNESCO, zachwyca gości oryginalną architekturą gotyckich kamienic, kościołów i ceglanego ratusza. Nocna panorama Torunia jest zaliczana do siedmiu cudów Polski. Turyści przyjeżdżają tutaj, by w ciszy średniowiecznych zakątków, w galeriach, muzeach, kawiarniach i pubach skrytych pośród starych murów, odetchnąć atmosferą czasów urodzonego w Toruniu Mikołaja Kopernika. Postać słynnego astronoma, dom jego urodzenia, chrzcielnica w gotyckiej katedrze i okazały pomnik na Rynku Staromiejskim, należą bez wątpienia do największych turystycznych atrakcji miasta, przyciągających co roku ponad 2 mln gości.
HOTEL FILMAR ****
Nowoczesny hotel w centrum Torunia
Największy hotel w Toruniu, dysponuje pokojami dla 300 osób, strefą aktywnego wypoczynku (sauna, jacuzzi, sala fitness), monitorowanym parkingiem dla 200 aut oraz Centrum Konferencyjnym o łącznej pow. ponad 1100 m2 (10 sal konferencyjnych). Hotel położony blisko toruńskiej Starówki, zaprasza do restauracji na wyśmienite dania kuchni polskiej oraz międzynarodowej. Świadczy usługi cateringowe na terenie całej Polski.
ZAPRASZAMY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W WYDARZENIU
dr hab. Jacek Borzyszkowski, prof. Uniwersytetu WSB MERITO
PRZEWODNICZĄCY RADY NAUKOWEJ XI GREMIUM EKSPERTÓW TURYSTYKI
Ostatnie lata to wyjątkowy okres w historii współczesnej turystyki, zmagającej się z wieloma trudnościami i wyzwaniami. Szereg sytuacji kryzysowych spowodowały nieodwracalne i niespotykane wcześniej zmiany w polskiej i światowej gospodarce turystycznej. Nie ma żadnych wątpliwości, iż żyjemy w wyjątkowo trudnych czasach, a sama turystyka i jej rozwój obarczona jest wieloma ryzykami. Dlatego też prognozowanie kierunków rozwoju turystyki jest wyjątkowo trudne. Niemniej, winno to skłonić wszystkich interesariuszy turystyki do szerszej refleksji na ten temat. Stąd też tematyka XI Gremium Ekspertów Turystyki ma tak szczególne znaczenie. Jestem pewien, że dyskusja na temat kształtu turystyki w czasach niepewności i ryzyka pozwoli z jednej strony na rzetelną ocenę kondycji sektora turystycznego, a z drugiej – na wypracowanie zaleceń i rekomendacji w zakresie możliwości jego funkcjonowania w tych trudnych czasach.
prof. dr hab. Grzegorz Gołembski
HONOROWY PRZEWODNICZĄCY GREMIUM EKSPERTÓW TURYSTYKI
Branża turystyczna przeżywa niezwykłe chwile. Do czasów pandemii rozwój turystyki był niezakłócony – przeżywaliśmy nawet zjawisko overtourismu. Pandemia spowodowała dramatyczne skutki zarówno po stronie podaży jak i popytu. Kreatorzy usług turystycznych potrzebowali działań innowacyjnych, aby uniknąć bankructwa. Ale zakończenie pandemii nie zmniejszyło niepewności w skali światowej. Napaść Rosji na Ukrainę i Hamasu na Izrael zwiększyły ryzyko konfliktu zbrojnego do niespotykanych dotąd rozmiarów. Granica polsko – białoruska jest też teatrem quasi wojny. Jednocześnie obserwujemy niezwykłe zjawisko. Pomimo tych bezdyskusyjnych zagrożeń, turystyka w skali Polski jak i świata przeżywa znowu okres dynamicznego rozwoju. Jak długo potrwa to balansowanie na krawędzi, trudno ocenić. Dlatego XI Gremium Ekspertów Turystyki ma szczególne znaczenie. Dyskusje, debaty a przede wszystkim prezentacje najnowszego dorobku mogą przyczynić się do określenia diagnozy obserwowanych zjawisk jak i opracować prognozy na najbliższą przyszłość.
Paweł Gulewski
Prezydent Miasta Torunia
Szanowni Państwo, jestem zaszczycony, że to właśnie w Toruniu w dniach 26-28 listopada 2024 roku, odbędzie się XI Gremium Ekspertów Turystyki. Jest to niezwykle ważne dla branży turystycznej wydarzenie cykliczne o charakterze naukowo-branżowym. Jestem przekonany, że Gremium będzie miejscem wymiany cennych spostrzeżeń i doświadczeń oraz wywoła interesujące dyskusje. W tym szczególnym czasie efekty merytoryczne spotkania z pewnością przyczynią się do rozwoju szeroko rozumianej turystyki. Serdecznie zapraszam do uczestnictwa w tym wyjątkowym wydarzeniu oraz zachęcam do zwiedzenia Torunia, jednego z najpiękniejszych miast w Polsce, którego walory turystyczne potwierdza wpisanie w 1997 roku na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Toruń to miasto turystyczne, akademickie, naukowe i kulturalne, sprzyjające międzysektorowym dyskusjom, mającym na celu przenikanie się różnych zagadnień związanych z rozwojem jednej z najważniejszych gałęzi gospodarki krajowej- turystyki.
Piotr Borys
Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki
Turystyka jest bardzo istotnym sektorem gospodarki, a produkt końcowy w turystyce składa się z wielu różnorodnych usług, poczynając od transportu, zakwaterowania, organizacji wycieczek i zwiedzania, na rozrywkach i miejscowych atrakcjach kończąc. Rozwój usług zależny jest w znaczącej mierze od jakości kadr pracujących i działających w turystyce, ich kompetencji oraz umiejętności współpracy. Bardzo ważną platformą integracji środowisk naukowych, samorządowych i biznesowych, działających na rzecz rozwoju turystyki jest cykliczne wydarzenie naukowo-branżowe „Gremium Ekspertów Turystyki”, na które składa się konferencja naukowo-branżowa, debaty eksperckie, a także cykl warsztatów branżowych. Tegoroczne, XI Gremium Ekspertów Turystyki poświęcone będzie dyskusjom na temat „Turystyka w warunkach niepewności i ryzyka”. Wspólnie wypracowane wnioski i rekomendacje Gremium stanowić będą dla administracji rządowej do spraw turystyki ważną podstawę formułowania kluczowych kierunków działania i interwencji państwa na kilka najbliższych lat, przyczyniając się do zrównoważonego rozwoju sektora turystycznego oraz do tworzenia nowej jakości w zarządzaniu turystyką w Polsce.
Piotr Całbecki
Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego
W obliczu dynamicznie rozwijającego się świata zmiany kształtowane przez szereg uwarunkowań społecznych, technologicznych, środowiskowych i politycznych przechodzi także branża turystyczna. Sytuacja międzynarodowa nadała im nieprzewidywalny rytm, ale również uwypukliła pewne kierunki rozwoju. Obserwujemy wzrost odpowiedzialności za stan środowiska przyrodniczego, co przekłada się na popularność proekologicznych postaw i inicjatyw turystycznych. Ponadto pojawiają się nowe segmenty rynku turystycznego, koncentrujące się na ofertach związanych z samorozwojem i chęcią przeżywania autentycznych doświadczeń przez turystów.
Marka „Kujawsko-Pomorskie Konstelacje dobrych miejsc” jest odpowiedzią na potrzeby podróżujących, gwarantującą im odnalezienie w regionie zarówno spokoju i harmonii, jak i energii oraz impulsu do działania. Nasze województwo ma wiele do zaoferowania - gościnne, malowane rzepakiem Kujawy, Bory Tucholskie będące rezerwatem Biosfery UNESCO, owocowe sady Doliny Dolnej Wisły, dziewicze zakątki Pojezierza Brodnickiego, historyczne Pałuki, fascynujące miasto Bydgoszcz, czy sięgający gwiazd Toruń. U nas każdy znajdzie coś dla siebie!
Zapraszam do odkrywania i tworzenia swoich własnych kujawsko-pomorskich konstelacji dobrych miejsc!
PARTNERZY WYDARZENIA
Gospodarz regionalnyWOJEWÓDZTWO KUJAWSKO-POMORSKIE
Gospodarz metropolitalnyMIASTO TORUŃ
Partnerzy
Partnerzy praktycznych prezentacjimiejskich produktów turystycznych
Patronaty medialne
Zadanie publiczne pn. TURYSTYKA W WARUNKACH NIEPEWNOŚCI I RYZYKA” dofinansowano ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki zgodnie z zawartą umową nr 2024/0056/0843/UDOT/DT/BP/JKK z dnia 28.06.2024r.
Zgłoszenia przyjmujemy do 31.10.2024 r.
Miejsca noclegowe w hotelu FILMAR są wyczerpane | Przypominamy, że możliwy jest nocleg również w innych obiektach noclegowych | Zgłoszenia wciąż można przesyłać.
XI GREMIUMEKSPERTÓW TURYSTYKI
26-28 listopada 2024 r. | Toruń, hotel Filmar
GREMIUM EKSPERTÓW TURYSTYKI to wydarzenie cykliczne, odbywające się od 2003 roku. To platforma integracji środowisk naukowych, samorządowych i biznesowych, spotkanie dające okazję do dialogu i budowania mostów łączących branżę turystyczną i władze rządowe i samorządowe. Podczas spotkania branży turystycznej, prowadzone są panele, warsztaty, debaty, dyskusje kuluarowe dotyczące aktualnych wyzwań i problemów, z którymi zmaga się polska turystyka. Prowadzą one do wypracowania wniosków i rekomendacji, a co za tym idzie, rozwiązywania problemów i wyznaczania kierunku rozwoju polskiej gospodarki turystycznej.
Temat przewodni XI edycji konferencji
TURYSTYKA W WARUNKACH NIEPEWNOŚCI I RYZYKA
debata I
profil organizacyjno-prawny
WSPÓŁPRACA I ZMIANY SYSTEMOWEW TURYSTYCE
Moderator:
dr hab. Jacek Borzyszkowski,
prof. Uniwersytetu WSB MERITO
debata II
profil ekonomiczny
STYMULOWANIE ROZWOJUTURYSTYKI
Moderator:
prof. dr hab. Aleksander Panasiuk,
Uniwersytet Jagielloński
debata III
profil informatyczno-techniczny
TRANSFORMACJA CYFROWAW TURYSTYCE
Moderator:
dr hab. Magdalena Kachniewska,
prof. Szkoły Głównej Handlowej
debata IV
profil planistyczno-strategiczny
SCENARIUSZE ROZWOJU TURYSTYKII OBSZARY INTERWENCJI
Moderator:
dr Wojciech Fedyk,
AWF we Wrocławiu
Zapraszamy do wzięcia udziału w konferencji turystycznej 2024
Podczas konferencji turystycznej GREMIUM EKSPERTÓW TURYSTYKI, odbywa się spotkanie ekspertów z branży turystycznej, na które składa się konferencja naukowo-branżowa, debaty eksperckie i cykl warsztatów branżowych. To miejsce analizy aktualnych problemów oraz wypracowania wniosków i rekomendacji na przyszłość. Istotą debat turystycznych podczas GREMIUM EKSPERTÓW TURYSTYKI jest tworzenie płaszczyzny i wymiany myśli, dyskusji i integracji środowisk naukowych, samorządowych i biznesowych oraz wspólne wypracowanie wniosków i rekomendacji na przyszłość.
Zachęcamy do obejrzenia krótkich relacji z ostatniego GREMIUM EKSPERTÓW TURYSTYKI.
WOJEWÓDZTWO KUJAWSKO-POMORSKIEI MIASTO TURUŃ ZAPRASZAJĄ
WOJEWÓDZTWO KUJAWSKO-POMORSKIE
Konstelacje dobrych miejsc
Gospodarzem regionalnym XI edycji GREMIUM EKSPERTÓW TURYSTYKI jest województwo kujawsko-pomorskie, będące krainą uroczych miast, zróżnicowanych kulturowo przestrzeni i szanujących swą historyczną tożsamość ludzi. Wymyka się definicjom, zaskakuje i intryguje. Nie pozwala się sobą znudzić, odkrywając wciąż nowe oblicza. Ma w swym krajobrazie meandrujące rzeki, dzikie ostępy, piaszczyste leśne dukty, łagodne doliny, solne bogactwa, prehistoryczne osady, surowe gotyckie mury, strzegące tajemnic baszty. Miasta o bogatym kolorycie, z rozmachem kreujące teraźniejszość, świadome swych walorów i odważnie patrzące w przyszłość. Choć nauczone gospodarności, hołdujące technice i rzemiosłu, nie zapominają o swym, zapisanym przed wiekami w gwiazdach dziedzictwie. Odkryj zakątki województwa, budując własną konstelację podróży!
MIASTO TORUŃ
Gotyk na dotyk
Paryż dla zakochanych, Bruksela dla amatorów czekolady, a Rzym dla tych, których fascynuje historia. Zaś malowniczy, zabytkowy Toruń to miejsce, które idealnie łączy to wszystko. Słynące z przepysznych pierników miasto, z magiczną starówką wpisaną na Listę UNESCO, zachwyca gości oryginalną architekturą gotyckich kamienic, kościołów i ceglanego ratusza. Nocna panorama Torunia jest zaliczana do siedmiu cudów Polski. Turyści przyjeżdżają tutaj, by w ciszy średniowiecznych zakątków, w galeriach, muzeach, kawiarniach i pubach skrytych pośród starych murów, odetchnąć atmosferą czasów urodzonego w Toruniu Mikołaja Kopernika. Postać słynnego astronoma, dom jego urodzenia, chrzcielnica w gotyckiej katedrze i okazały pomnik na Rynku Staromiejskim, należą bez wątpienia do największych turystycznych atrakcji miasta, przyciągających co roku ponad 2 mln gości.
HOTEL FILMAR ****
Nowoczesny hotel w centrum Torunia
Największy hotel w Toruniu, dysponuje pokojami dla 300 osób, strefą aktywnego wypoczynku (sauna, jacuzzi, sala fitness), monitorowanym parkingiem dla 200 aut oraz Centrum Konferencyjnym o łącznej pow. ponad 1100 m2 (10 sal konferencyjnych). Hotel położony blisko toruńskiej Starówki, zaprasza do restauracji na wyśmienite dania kuchni polskiej oraz międzynarodowej. Świadczy usługi cateringowe na terenie całej Polski.
dr hab. Jacek Borzyszkowski, prof. Uniwersytetu WSB MERITO
PRZEWODNICZĄCY RADY NAUKOWEJ XI GREMIUM EKSPERTÓW TURYSTYKI
Ostatnie lata to wyjątkowy okres w historii współczesnej turystyki, zmagającej się z wieloma trudnościami i wyzwaniami. Szereg sytuacji kryzysowych spowodowały nieodwracalne i niespotykane wcześniej zmiany w polskiej i światowej gospodarce turystycznej. Nie ma żadnych wątpliwości, iż żyjemy w wyjątkowo trudnych czasach, a sama turystyka i jej rozwój obarczona jest wieloma ryzykami. Dlatego też prognozowanie kierunków rozwoju turystyki jest wyjątkowo trudne. Niemniej, winno to skłonić wszystkich interesariuszy turystyki do szerszej refleksji na ten temat. Stąd też tematyka XI Gremium Ekspertów Turystyki ma tak szczególne znaczenie. Jestem pewien, że dyskusja na temat kształtu turystyki w czasach niepewności i ryzyka pozwoli z jednej strony na rzetelną ocenę kondycji sektora turystycznego, a z drugiej – na wypracowanie zaleceń i rekomendacji w zakresie możliwości jego funkcjonowania w tych trudnych czasach.
prof. dr hab. Grzegorz Gołembski
HONOROWY PRZEWODNICZĄCY GREMIUM EKSPERTÓW TURYSTYKI
Branża turystyczna przeżywa niezwykłe chwile. Do czasów pandemii rozwój turystyki był niezakłócony – przeżywaliśmy nawet zjawisko overtourismu. Pandemia spowodowała dramatyczne skutki zarówno po stronie podaży jak i popytu. Kreatorzy usług turystycznych potrzebowali działań innowacyjnych, aby uniknąć bankructwa. Ale zakończenie pandemii nie zmniejszyło niepewności w skali światowej. Napaść Rosji na Ukrainę i Hamasu na Izrael zwiększyły ryzyko konfliktu zbrojnego do niespotykanych dotąd rozmiarów. Granica polsko – białoruska jest też teatrem quasi wojny. Jednocześnie obserwujemy niezwykłe zjawisko. Pomimo tych bezdyskusyjnych zagrożeń, turystyka w skali Polski jak i świata przeżywa znowu okres dynamicznego rozwoju. Jak długo potrwa to balansowanie na krawędzi, trudno ocenić. Dlatego XI Gremium Ekspertów Turystyki ma szczególne znaczenie. Dyskusje, debaty a przede wszystkim prezentacje najnowszego dorobku mogą przyczynić się do określenia diagnozy obserwowanych zjawisk jak i opracować prognozy na najbliższą przyszłość.
Paweł Gulewski
Prezydent Miasta Torunia
Szanowni Państwo, jestem zaszczycony, że to właśnie w Toruniu w dniach 26-28 listopada 2024 roku, odbędzie się XI Gremium Ekspertów Turystyki. Jest to niezwykle ważne dla branży turystycznej wydarzenie cykliczne o charakterze naukowo-branżowym. Jestem przekonany, że Gremium będzie miejscem wymiany cennych spostrzeżeń i doświadczeń oraz wywoła interesujące dyskusje. W tym szczególnym czasie efekty merytoryczne spotkania z pewnością przyczynią się do rozwoju szeroko rozumianej turystyki. Serdecznie zapraszam do uczestnictwa w tym wyjątkowym wydarzeniu oraz zachęcam do zwiedzenia Torunia, jednego z najpiękniejszych miast w Polsce, którego walory turystyczne potwierdza wpisanie w 1997 roku na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Toruń to miasto turystyczne, akademickie, naukowe i kulturalne, sprzyjające międzysektorowym dyskusjom, mającym na celu przenikanie się różnych zagadnień związanych z rozwojem jednej z najważniejszych gałęzi gospodarki krajowej- turystyki.
Piotr Borys
Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki
Turystyka jest bardzo istotnym sektorem gospodarki, a produkt końcowy w turystyce składa się z wielu różnorodnych usług, poczynając od transportu, zakwaterowania, organizacji wycieczek i zwiedzania, na rozrywkach i miejscowych atrakcjach kończąc. Rozwój usług zależny jest w znaczącej mierze od jakości kadr pracujących i działających w turystyce, ich kompetencji oraz umiejętności współpracy. Bardzo ważną platformą integracji środowisk naukowych, samorządowych i biznesowych, działających na rzecz rozwoju turystyki jest cykliczne wydarzenie naukowo-branżowe „Gremium Ekspertów Turystyki”, na które składa się konferencja naukowo-branżowa, debaty eksperckie, a także cykl warsztatów branżowych. Tegoroczne, XI Gremium Ekspertów Turystyki poświęcone będzie dyskusjom na temat „Turystyka w warunkach niepewności i ryzyka”. Wspólnie wypracowane wnioski i rekomendacje Gremium stanowić będą dla administracji rządowej do spraw turystyki ważną podstawę formułowania kluczowych kierunków działania i interwencji państwa na kilka najbliższych lat, przyczyniając się do zrównoważonego rozwoju sektora turystycznego oraz do tworzenia nowej jakości w zarządzaniu turystyką w Polsce.
Piotr Całbecki
Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego
W obliczu dynamicznie rozwijającego się świata zmiany kształtowane przez szereg uwarunkowań społecznych, technologicznych, środowiskowych i politycznych przechodzi także branża turystyczna. Sytuacja międzynarodowa nadała im nieprzewidywalny rytm, ale również uwypukliła pewne kierunki rozwoju. Obserwujemy wzrost odpowiedzialności za stan środowiska przyrodniczego, co przekłada się na popularność proekologicznych postaw i inicjatyw turystycznych. Ponadto pojawiają się nowe segmenty rynku turystycznego, koncentrujące się na ofertach związanych z samorozwojem i chęcią przeżywania autentycznych doświadczeń przez turystów.
Marka „Kujawsko-Pomorskie Konstelacje dobrych miejsc” jest odpowiedzią na potrzeby podróżujących, gwarantującą im odnalezienie w regionie zarówno spokoju i harmonii, jak i energii oraz impulsu do działania. Nasze województwo ma wiele do zaoferowania - gościnne, malowane rzepakiem Kujawy, Bory Tucholskie będące rezerwatem Biosfery UNESCO, owocowe sady Doliny Dolnej Wisły, dziewicze zakątki Pojezierza Brodnickiego, historyczne Pałuki, fascynujące miasto Bydgoszcz, czy sięgający gwiazd Toruń. U nas każdy znajdzie coś dla siebie!
Zapraszam do odkrywania i tworzenia swoich własnych kujawsko-pomorskich konstelacji dobrych miejsc!
Zadanie publiczne pn. TURYSTYKA W WARUNKACH NIEPEWNOŚCI I RYZYKA” dofinansowano ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki zgodnie z zawartą umową nr 2024/0056/0843/UDOT/DT/BP/JKK z dnia 28.06.2024r.